Коростень – це місто у Житомирській області, районний центр. Розташований на річці Уж на відстані 150 км від столиці України м.Києва, за 90 км від м.Житомир і за 60 км від кордону з республікою Білорусь. Коростень – місто обласного підпорядкування, має кордони з Малинським, Лугинським, Володар-Волинським, Народницьким, Ємільчинським та Овруцьким районом. З 2020 року внаслідок децентралізації згадані райони увійшли в склад єдиного Коростенського району.
Площа міста становить близько 34 км², за кількістю населення – друге місто в області. Географічна зона міста – Полісся. Коростень давно відомий багатьом ученим світу. Коростенський плутон – це один з найбільших геологічних масивів Українського континентального геологічного щита. Центральний ботанічний округ носить ім’я Коростенсько-Житомирський.
Коростень перетинають дві міжнародні автотраси: Київ-Варшава та Мінськ-Ізмаїл, станція Коростень має 5 напрямків залізничного руху поїздів на:
- Сарни,
- Шепетівку,
- Київ,
- Житомир,
- Овруч.
Мінерально-сировинний потенціал міста та району представлений низкою родовищ корисних копалин. Це декоративний облицювальний камінь, мармур, сировина для металургії та будівельної промисловості, вапняки, буре вугілля, торф. Також видобувають відомі всьому колишньому Радянському Союзу граніти, є великі поклади титану, які задовольняють потреби України, апатитів, цирконію, фосфоритів.
Регіон займається переробкою каменю, виробляється гранітний щебінь, пісок із висівок. Значна частина облицювальних матеріалів (лабрадорит, граніт, габро) України, а це близько 90% зосереджено у Коростенському масиві. Характерною особливістю цих матеріалів є їх унікальна колірна гама – блакитні, зелені, а іноді й золотисті кольори. Це чудова сировина для виробництва мармурової крихти, оксидів магнію, смол, доломітів для металургії, різних видів флюсів та наповнювачів, а також мінеральних добрив.
Головна водна артерія міста – річка Уж.
Регіон займає перше місце в Україні за запасами лісових ресурсів, переважають хвойні породи (60%), також твердо-листові (дуб) та листові (береза, вільха, осика).
Географічні координати країни Коростень: широта: 50° 57′ 0″ N 50.95°, довгота: 28° 39′ 0″ E 28.65°.
Клімат досить м’який – помірний, температура повітря взимку рідко опускається нижче -25 °С, влітку не більше +35 °С. Середньорічна температура повітря становить 6,9 °С, найнижча вона у січні (-6,0 °С), найбільш висока – у липні (+18,0 °С). У середньому за рік у Коростені випадає 600 мм атмосферних опадів , найменше їх у лютому, найбільше – у липні. Відносна вологість повітря в середньому протягом року становить 78%, найменша вона у травні (68%), найбільша – у грудні (89%). Найбільшу повторюваність у місті мають вітри із заходу та північного заходу, найменшу – з північного сходу. Найбільша швидкість вітру – у холодний період року, найменша – у серпні. У січні вона у середньому становить 4,6 м/с, у липні – 3,4 м/с. Кількість днів із грозами загалом на рік – 20, з градом – 3, зі снігом – 65.