12 жовтня обласний дитячий лікувальний заклад завдяки благодійникам, ГО «Фундація Течія» отримав черговий подарунок – ультразвуковий дисектор для ургентної операційної LOTUS німецького виробника BOWA MEDICAL, вартість якого становить майже 1 мільйон гривень.
Це досить відомий виробник на ринку медичного обладнання. Добре зарекомендував він себе і в обласній дитячій клінічній лікарні, ось уже рік тут користуються коагулятором для новонароджених дітей.
Шлях нового обладнання до ОДКЛ був досить непростим. ГО «Фундація Течія», президентом якої є О.О. Гуменюк, було зібрано для його придбання таку досить значну суму грошей. На ці кошти замовлено апарат у виробника, щоб він був пристосований для роботи саме в дитячому лікувальному закладі, тобто його порт відповідав конкретним розмірам, затим апарат було сертифіковано в Україні. І ось 12 жовтня представники ГО «Фундація Течія» передали його в обласну дитячу клінічну лікарню.
Директор КНП «Обласна дитяча клінічна лікарня» Ю. Д. Довгополий подякував представникам ГО «Фундація Течія» за такий неоціненний подарунок, зауваживши, що заклад надає спеціалізовану медичну допомогу дитячому населенню області та входить у першу групу обласних дитячих лікарень з високою ефективністю і якістю діяльності, тож для наукового і практичного розвитку закладу, впровадження нових технологій обласна дитяча клінічна лікарня має володіти найсучаснішим медичним обладнанням, яким і є у тому числі цей ультразвуковий дисектор, що належить до найсучасніших торсіонних ультразвукових технологій. Це досить серйозний крок вперед для закладу, який дозволить покращити якість оперативних втручань.
За словами П.С.Русака, експерта ДОЗ ОДА за напрямом «Дитяча хірургія», завідувача хірургічного відділення No1 КНП «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» Житомирської обласної ради, доктора медичних наук, професора кафедри дитячої хірургії НУОЗ України ім. П.Л.Шупика, який сприяв отриманню нового обладнання, ультразвуковий дисектор загалом використовується в гінекологічній практиці, біліарній хірургії, у тому числі і в лапароскопії. Цей апарат відзначається точністю роботи, тобто він досить високоефективний, простий в управлінні, безпечний для користувача. Розташований він буде в ургентній операційній і слугуватиме оздоровленню дітей.
«Це ультразвукове обладнання останнього покоління, яке зарекомендувало себе досить ефективно і яке використовується у всіх європейських клініках, тож ми надзвичайно вдячні усій команді ГО «Фундація Течія» за цей неоціненний подарунок», – зазначив фахівець.
Загалом ультразвукові скальпелі застосовуються для лапароскопічної хірургії з 1990 року. Це хірургічні ножі, що активуються за допомогою ультразвукової енергії та використовуються для різання і коагуляції тканин. У технічному плані ультразвуковий скальпель – це механічний інструмент з вібруючим лезом. Вібрація з частотою 36 000 Гц дозволяє йому ефективно діяти як інструменту для різання і коагуляції одночасно. Ультразвукова енергія забезпечує швидку дисекцію та не потребує використання високочастотного струму. Ультразвуковий скальпель LOTUS може швидко та надійно залігувати судини, він має висоефективну енергію стиснення і ефективний у всіх відношеннях.
Пресцентр ДОЗ