З метою стабільного забезпечення жителів області основними видами продуктів харчування обласною державною адміністрацією проаналізовано діяльність на території області підприємств, які забезпечують продовольчу безпеку регіону, зокрема, підприємств із виробництва хліба та хлібобулочних виробів. Про це йдеться на офіційному сайті Коростенської РДА.
На даний час виробництво хліба та хлібобулочних виробів в області здійснюють понад ЗО суб’єктів господарювання, з них 7 потужних акціонерних товариств, 4 підприємства системи споживчої кооперації, а також окремі сільськогосподарські підприємства, торгівельні заклади та інші. Загальна проектна потужність хлібозаводів становить 370 тонн хліба та хлібобулочних виробів на добу або 135 тис. тонн у рік.
Довідково: згідно з рекомендованими нормами, річний обсяг споживання хліба населенням Житомирської області 110-112 тис. тонн.
Найбільшими виробниками хліба в області є ТОВ «Золотий коровай» (м. Житомир), ТОВ «Бердичівський хлібозавод», ПрАТ «НовоградВолинський хлібозавод» і ТОВ «Твій хліб» (м. Коростень). Частка цих чотирьох хлібозаводів у загальному обсязі виробництва’ хліба в цілому складає понад 75 %.
За станом на 01.04.2020 фактичне використання потужностей з виробництва хліба та хлібобулочних виробів основними підприємствами галузі становить: ТОВ «Золотий коровай» – 46 %, ТОВ «Бердичівський хлібозавод» – 31 %, ПрАТ «Новоград-Волинський хлібозавод» – 29 %, ТОВ «Твій хліб» – 30 %.
Місцеві підприємства – виробники хліба та хлібобулочних виробів спроможні у повному обсязі забезпечити потребу жителів Житомирської області у даній продукції.
За інформацією районних державних адміністрацій, виробники хліба і хлібобулочних виробів різних форм власності є майже у всіх районах Житомирської області, окрім Любарського, Малинського, Пулинського та Черняхівського. Разом з тим забезпечення хлібом жителів вказаних районів здійснюється за рахунок інших виробників області або ввезення продукції з сусідніх регіонів.
З метою безперебійного постачання хліба у торгівельні заклади та недопущення виникнення кризових або спекулятивних явищ просимо опрацювати із керівниками підприємств із виробництва хліба і хлібобулочних виробів потребу хліба для населення району на випадок прийняття державними органами виконавчої влади рішення про заборону в’їзду на територію області транспортних засобів з інших регіонів під час надзвичайної ситуації, спричиненої розповсюдженням коронавірусної інфекції СОУГО-19.
Інформацію для довідок можна отримати у Департаменті агропромислового розвитку та економічної політики облдержадміністрації за тел. (0412) 47-46-15 (відділ сільськогосподарської та продовольчої політики).
Відзначає перший заступник голови облдержадміністрації, керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Володимир ФЕДОРЕНКО