За підсумками XIX періоду (подані заяви у період з 9 по 22 вересня) 23 бізнес-проєкти жителів Житомирської області схвалені Державним центром зайнятості до реалізації.
Серед переможців – 19 діючих ФОПів, три юридичні особи і один початківець. За місцем ведення діяльності – 18 жителів Житомирського району, троє з Бердичівського та по одному – жителі Звягеля і Коростеня.
Підприємець-початківець запланував розпочати виробництво одягу з вишивкою, а досвідчені бізнесмени за грантові кошти мають наміри розширити магазини жіночого одягу, центр косметології, послуги клініки сімейної медицини, оновити фітнес клуб, тренажерну залу, а ще – відкрити центр вивчення англійської мови, кафе-шаурмічну, сучасну стоматологічну клініку, туристичну агенцію, кавʼярню-кондитерську та ін.
Загалом цьогоріч на Житомирщині 423 людини отримали мікрогранти на створення або розвиток бізнесу на загальну суму майже 102 млн грн, що передбачає створення 832 нових робочих місця.
Нагадуємо, що мікрогранти надаються:
до 75 тисяч гривень (виключно для фізичних осіб, з подальшою необхідністю зареєструватись як ФОП)
до 150 тисяч гривень (необхідно створити 1 робоче місце)
до 250 тисяч гривень (необхідно створити 2 робочих місця).
Також взяти участь у програмі «Власна справа» та отримати мікрогрант до 150 тисяч гривень на свій бізнес може молодь віком до 25 років. Для цього охочі започаткувати власну справу мають зареєструвати ФОП та створювати робочі місця не обов’язково. Через три роки для таких підприємців відкриється можливість отримати грант «Власна справа» вже на загальних умовах.