Про це Суспільному.Медіа розповів заступник директора з наукової роботи Природного заповідника “Древлянський” Дмитро Кондратюк.
За його словами, на території заповідника мешкають 20-25 особин лося.
“У фотопастки лось потрапляє часто, зустрічається на всій території заповідника. Лось європейський — це дивовижна та могутня тварина. Його величезні розміри, потужна статура та характерні роги роблять його одним із найбільш вражаючих представників та символів дикої природи Полісся. Він може важити до 700 кілограмів і мати висоту в холці понад 2 метри. Лосі — травоїдні тварини, віддають перевагу деревній рослинності: гілкам, корі та молодим пагонам. Лось є важливою складовою екосистеми, тому його охорона має значення для збереження природних середовищ”, — розповів Дмитро Кондратюк.
За словами Дмитра Кондратюка, лось занесений до Червоної книги України, тому полювання на нього заборонено.
“Збереження популяції лося є одним із важливих завдань нашого заповідника. Це вимагає комплексного підходу, який включає в себе природоохоронні, наукові та еколого-освітні заходи”, — сказав заступник директора з наукової роботи Природного заповідника “Древлянський”.
За словами Дмитра Кондратюка, найбільшу небезпеку для людини лось становить двічі на рік: навесні, коли у самиць народжуються дитинчата, та восени, у період розмноження.
“У більшості випадків, якщо ви зустрінете молодого лося у дикій природі, то він спокійно пройде повз вас, однак завжди зберігайте дистанцію та не наражайтеся на небезпеку”, — застеріг Дмитро Кондратюк.