Як повідомляє Національна поліція в Житомирській області у ході проведення профілактичних заходів «Мак 2020» поліцейські Коростишівського відділу поліції ліквідували конопляну плантацію у райцентрі. Правоохоронці нагадують громадянам про адміністративну та кримінальну відповідальність за посіви та культивування нарковмісних рослин на присадибних ділянках.
17 червня поліцейські Коростишівського відділу поліції провели огляд у домоволодінні 33-річного жителя райцентру. За інформацією дільничних офіцерів поліції, чоловік міг незаконно вирощувати наркотичну сировину.
Тож на території обійстя правоохоронці й виявили присадибну ділянку з буйною зеленню, що зовні нагадувала кущі конопель. Нарковмісні посіви – понад 4 тисячі рослин – були вилучені.
За словами господаря, попри існуючу заборону він висіяв зілля задля власних потреб.
Слідчі підготували подання до суду щодо направлення вилученого на експертне дослідження. Розпочато досудове розслідування. Правова кваліфікація події – ч.2 ст.310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України.
За конопляну плантацію чоловікові може загрожувати від 3 до 7 років ув’язнення.
Відтак правоохоронці нагадують жителям області про існування визначених законодавством обмежень, що стосуються посіву снодійного маку та конопель. За їх порушення передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
Так, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин або конопель у кількості до 10 рослин, – караються штрафом від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Посів або вирощування маку в кількості від 100 до 500 рослин або конопель від 10 до 50 розцінюється вже кримінально каране діяння, за яке передбачено в тому числі і арешт до 6 місяців або обмеження волі строком до 3 років.
Відділ комунікації поліції Житомирської області