За рекомендаціями Національної технічної групи експертів Міністерство охорони здоров’я збільшило інтервал між щепленнями імунобіологічним препаратом CoviShield з 28 днів до 90 днів. Про це повідомив Заступник Міністра охорони здоров’я – Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Обговорення доцільності збільшення терміну розпочалися після того, як 06 березня 2021 року в журналі The Lancet була оприлюднена інформація щодо ефективності однодозноі? схеми вакцинаціі? з введенням другоі?, ревакцинальноі? дози, через 12 тижнів.
Раніше за проміжними результатами чотирьох рандомізованих контрольованих досліджень, проведених у Бразиліі?, Південніи? Африці та Великобританіі?, для швидкого досягнення наи?більшоі? користі для здоров’я уряд Великобританіі? прии?няв політику введення якомога більшоі? кількості перших доз та відтермінування другоі? дози вакцини ChAdOx1 nCoV-19 до 12 тижнів після введення першоі? дози.
За словами, Головного санітарного лікаря України, при аналізі даних клінічних досліджень ефективність вакцини після одноразовоі? стандартноі? дози становила 76,0% з 22 по 90 день, і рівень антитіл зберігався протягом цього періоду з мінімальним зниженням. Підтримуючи стратегію імунізаціі? з більшим інтервалом, ефективність вакцини була значно вищою – 81,3% після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше.
За результатами цієї публікації інтервали між першою та другою дозою збільшити до 12 тижнів рекомендували своїм Міністерствам також і НТГЕІ Канади, Німеччини, Франції.
«Враховуючи позицію НТГЕІ та результати міжнародних досліджень оперативним штабо МОЗ було прийнято рішення, що для досягнення максимального рівня імунного захисту при вакцини від Oxford/AstraZeneca (ChAdOx1 nCov-19 Cоrona Virus (рекомбінована)), виробництва Serum Institute of India та SK Bioscience, доцільно збільшити початковий інтервал між дозами. Це не суперечить інструкції виробника, яка передбачає такий інтервал в рамках 4 – 12 тижнів»,- зазначив Віктор Ляшко.
Також за його словами, впровадження цієї рекомендації НТГЕІ потребуватиме від МОЗу незначного корегування підходів до проведення вакцинальної кампанії на перших етапах.