На Житомирщині з 16 квітня вирують найбільші за 24 роки лісові пожежі в Україні. За даними Житомирської ОДА, вогонь знищив у регіоні вже 43 нежитлових і 38 житлових будинків, а нанесену екосистемі регіону шкоду ще доведеться оцінити.
Міністр МВС Арсен Аваков заявив про початок антидиверсійної операції у лісі, а радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк заявив, що це спроба дестабілізації ситуації. За його словами, все вказує на те, що це могла бути заздалегідь продумана кампанія з розрахунком напрямку вітру.
Для довідки: диверсійна група – це підрозділ спеціального призначення, що використовується для розвідки і диверсій у тилу противника у воєнний і передвоєнний час з метою дезорганізації тилових установ. Фактично Міністерство внутрішніх справ визнало причетність держави-агресора до масштабних пожеж на Житомирщині.
Генерал-майор СБУ, екс-заступник голови Служби безпеки Віктор Ягун підтвердив журналісту видання «Житомир онлайн», що є багато підстав вважати, що це спланована Росією диверсія.
«Якщо це підготовлена група, яка зайшла на територію України через кордон і здійснює диверсійні дії, то вона має бути ретельно підготовлена, та її, насправді, буде дуже важко виявити», – розповів Віктор Ягун.
«Але диверсійна група необов’язково має складатися з іноземців. У нас багато безробітних, асоціальних громадян, які не мають можливості якось прожити. І якщо їм запропонують будь-яку винагороду за таку діяльність, вони це зроблять. І спіймати їх набагато важче, ніж іноземну диверсійну групу. Вони легко розчиняються серед місцевого населення, і виявити їх дуже складно. Дати таке завдання через Інтернет простіше та дешевше, ніж відправляти групу диверсантів», – пояснює генерал-майор СБУ.
Віктор Ягун зазначив, що пожежі на Житомирщині вкрай негативно вплинули на екологію та господарство регіону.
«Дуже багато людей і до сьогоднішньої кризи не мали можливості достатньо заробляти, а ці райони (де вирують пожежі – ред.) на Житомирщині вважаються депресивними. І знищення цієї території погано позначиться не тільки на екології, але й безпосередньо на місцевому населенні. Також це негативно буде відбиватися на економіці області – слід врахувати потребу держави якось компенсувати знищення сільських угідь та зняти напруження у цьому регіоні», – пояснив він.
Джерело: Житомир Онлайн