Використання біологічно активних фунгіцидів знайшло своїх прибічників серед професійних садівників, городників та дачників. Перше місце серед найпоширеніших препаратів займає Фітодоктор. Це біофунгіцид нового покоління, який має надзвичайно широкий спектр впливу, а тому використовується для лікування та профілактики захворювань у таких корисних культур, як:
- сільськогосподарські рослини;
- плодово-ягідні дерева та кущі;
- декоративні культури (одно- та багаторічні).
Препарат максимально ефективний у боротьбі з фітопатогенними грибами, різноманітними шкідливими мікроорганізмами.
Більше цікавого про Фітодоктор – https://agro-him.com.ua/fitodoktor_100
Склад препарату
Діючою речовиною Фітодоктора є живі клітини та спори бактерій Bacillus subtilis. Для цього засобу був підібраний її вдосконалений штам типу BS 323 з титром живих та активних клітин не менше 5х10⁹ КУО/мл. У складі відмічені також продукти обміну речовин цих бактерій: амінокислоти, спеціальні фітогормони, антибіотики. Для зручності користувачів препарат випускається у формі рідини – каністрами об’ємом по 1, 5 та 20 літрів.
Механізм дії Фітодоктора
Препарат застосовується для лікування та запобігання розповсюдженню патологій рослин. Може використовуватися на початкових етапах розповсюдження, коли відсоток ураження не перевищує 5–10%. Біофунгіцид пригнічує та уповільнює розвиток, розповсюдження збудників захворювань. Ефективний у боротьбі з такими бактеріями, грибками, як: Botrytis, Erwinia, Fusarium, Phytophthora та багато інших за рахунок своїх активних складників. Препарат повністю стійкий до зміни погодних та кліматичних умов, появи заморозків на ґрунті, до посухи завдяки максимальному спороутворенню.
Інструкція із застосування
Перед безпосереднім використанням на будь-яких культурах до бака спочатку додають хімічні компоненти препарату, після чого приєднують його біологічно активні частини. Норма витрат розраховується окремо для кожного підвиду рослин. При цьому слід брати до уваги, що:
- насіння треба обробляти в затінку, уникаючи та мінімізуючи потрапляння на нього прямого сонячного проміння;
- рослини у стадії вегетації доцільно обприскувати рано вранці, по обіді, ввечері або вночі, коли активність сонця мінімальна;
- посудину з препаратом перед використанням рекомендується добре збовтати.
Слід звернути увагу, що робочий розчин доцільно використати впродовж 6 годин після його приготування.