На Житомирщині зростає кількість виробників та торгових компаній, які долучаються до програми “Національний кешбек” у межах урядової ініціативи “Зроблено в Україні”. На сьогодні 38 виробників і 33 роздрібні компанії регіону стали учасниками програми, більшість із них — виробники харчових продуктів.
Про це Суспільному Житомир розповів заступник начальника Житомирської обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Лопушанський.
За його словами, ця ініціатива спрямована на підтримку українських виробників, а також на стимулювання громадян купувати товари національного виробництва, отримуючи за це фінансову вигоду.
Учасники програми пропонують асортимент товарів: від продуктів харчування до будівельних матеріалів, ліків та медичних виробів. Серед товарів, на які нараховується кешбек, є як повсякденні товари, так і спеціалізована продукція. З кожної покупки українських товарів, зареєстрованих у програмі, покупці отримують кешбек у розмірі 10% від вартості. Максимальна сума виплат обмежується трьома тисячами гривень на місяць.
“Станом на 5 листопада по всій країні спостерігається активне зростання кількості учасників та клієнтів програми. Банки вже передали дані про транзакції в магазинах для 2 мільйонів 55 тисяч клієнтів, що на 110 тисяч 700 більше порівняно з попередніми даними. З них 1 мільйон 941 тисяча людей можуть переглядати свої транзакції у застосунку “Дія”, а 1 мільйон 824 тисячі з них вже отримують кешбек за покупку українських товарів”, — повідомив Костянтин Лопушанський.
Загальна сума нарахованого кешбеку наразі становить понад 206 мільйонів гривень, що на 12 мільйонів 600 тисяч більше, ніж у жовтні. У програмі беруть участь 12 банків.
“Наразі у програмі беруть участь 1525 виробників, які зареєстрували понад 309 тисяч одиниць товару з українськими штрих-кодами, а 754 ритейлери внесли дані про свої мережі — це 149 тисяч кас та банківських терміналів, що підтримують програму”, — розповів Костянтин Лопушанський.
Програма “Національний кешбек” є складовою урядової ініціативи “Зроблено в Україні”, яка має на меті підтримати український бізнес та сприяти економічному відновленню країни. Завдяки участі у програмі громадяни Житомирщини мають можливість отримувати фінансові бонуси за підтримку вітчизняного виробника, що також стимулює економічний розвиток регіону.