Як буде організовано офлайн навчання в умовах воєнного часу у закладах освіти Коростенської територіальної громади –у статті газети «Іскоростень».
Головною умовою очного навчання у школах та садочках є забезпечення безпекового простору для всіх учасників освітнього процесу. Тобто, наявність укриття. У Коростені вже розпочато процес підготовки укриттів цивільного захисту до початку нового навчального семестру.
– Першочергова увага приділялася приміщенням підземного простору, у разі їх відсутності розглядалися приміщення подвійного призначення. Також обстежувалися приміщення цивільного захисту інших підприємств та установ, які знаходилися неподалік закладів освіти на доступній відстані, – зазначила начальник відділу освіти Алла Краснокутська.
Таким чином, з 52 освітніх закладів Коростенської громади лише у 12 є приміщення підземного простору. Решта освітніх закладів під час уроків використовуватимуть приміщення подвійного призначення (тобто коридори).
Зокрема, школярі та вчителі під час повітряної тривоги перебуватимуть у підвальних приміщеннях, які вже почали переобладнувати у більш естетичний вигляд. На сьогодні там проходить демонтування старого освітлення (встановлюються сучасні водонепроникні світильники), вирішуватимуться питання з каналізацією і вентиляцією.
Максимальне перебування у приміщенні розраховане до 2-х діб, в той час діти будуть забезпечені питною та технічною водою, з часом планують розмістити ємність для сухих продуктів.
З нового навчального року у закладах загальної середньої освіти навчатимуться 8447 учні, тоді як до першого класу подано 669 заяв. У дошкільних навчальних закладах виховуватимуться понад 2 тисячі вихованців.
Щодо дошкільнят, їх перебування у садочках теж організовується під умови воєнного часу, тобто з урахуванням усіх безпекових правил. Дошкільнята, перебуваючи у сховищах, перш за все мають відчувати себе у безпеці та комфорті, тому вихователі з тонкістю підходять до цього питання: стіни приміщення розфарбовуються у кольорові зображення, встановлюються відповідні обладнання з роздатковим матеріалом, навчально-розвивальними іграми, іграшками тощо. Також в укриттях передбачено інтернет та стаціонарний телефон. Для діток, яким буде важко тривалий час перебувати у сидячому стані, поставлені ліжечка.
Якщо розглядати це питання в цілому, частина закладів дошкільної освіти на 90% готова до роботи, та вже з 1 серпня п’ять дитячих садочків відкриють свої двері. Щодо роботи шкіл, то новий навчальний рік розпочнеться з 1 вересня і триватиме до 1 липня.
– За якою формою роботи будуть працювати заклади освіти – це питання розглядатиметься на педагогічних радах, обговорюватиметься з батьками, братиметься до уваги і безпекова ситуація у регіоні. Якщо безпекова ситуація дозволятиме, будемо працювати за офлайн формою. У разі погіршення ситуації працюватимемо у дистанційній формі навчання. Якщо говорити одним словом, за інформацією закладів освіти, з якими в червні було проведено співбесіди, навчання у новому навчальному році буде проведено за змішаною формою, – зауважила Алла Володимирівна.