Одинадцятого березня в м. Коростень в районі в’їзду на територію індустріального парку та заводу МДФ по вул. Жовтнева, 11, відбулась акція протесту під гаслом «Досить нас труїти!».
Ось як прокоментувала цю подію її головний ініціатор Лавринович Любов Павлівна: «Сьогодні ми проводимо акцію протесту проти роботи заводу МДФ, так як наше місто екологічно дуже брудне, цей завод не може знаходитись на території міста Коростень. Такі заводи повинні знаходитись не менше ніж 50 км від міста. Формальдегідні смоли, які тут пристуні – це дуже не безпечно. В першу чергу вони будуть наслідком ракових захворювань легень. І тому ми прийшли і перекрили дорогу. Вже протягом семи років з нас просто знущаються. Вони будують без дотримання екологічних норм нові заводи. Ми будемо продовжувати такі акції, тому що будівництво без дотримання навіть технічних норм проводиться вже під нашими будинками на відстанні 40 метрів. Копається зливна система глибиною до 15 метрів, на наших землях, під нашими городами, криницями прокладається кабель живленням 35000 кВт. Біля мого дому планується будівництво очисного басейну. Наша головна мета – бути почутими. Ми неодноразово звертались до керівництва заводу МДФ, керівництва нового заводу, що будується за роз’ясненнями. Хотіли побачити документи, що засвідчують дотримання ними екологічних норм, але мали тільки відмовки. Ми писали запити до місцевої влади, органів прокуратури. Ми маємо пакет документів, з яких видно, що виділення землі під будівництво цих заводів було сфальсифіковане, але нас не хочуть чути. Нам дають п’ять хвилин для виступу на черговій сесії депутатів міської ради і не дають при цьому можливості довести нашу правоту. Тому ми ще раз закликаємо все ж таки нас почути».
Шкода, але в день проведення акції цього так і не сталось. До жителів міста не вийшли ні представники керівництва заводу МДФ, ні керівник нового лісопереробного, хоча за як стверджували працівники цих заводів, на місці керівництво було.
До протестуючих приїхав лише юрист заводу МДФ, депутат міської ради Сергій Ярошовець, який назвав дану акцію цирком, взяв вимоги протестуючих до керівників заводів та зник за стінами підприємства. Пізніше, коли я, як журналіст газети «Древлянська громада» та редактор сайту Коростень-інфо, зателефонувала йому та запитала про те, коли будуть виконані вимоги людей та чи довго їм ще стояти і чекати, він відповів мені, що на це потрібен час. Конкретної відповіді скільки ще чекати людям я не отримала. Натомість почула дивне запитання від депутата міської ради про правомірність побудови пам’ятника Леніну в Коростені.
Також до людей завітав заступник міського голови Олександр Ясинецький. Він уважно вислухав вимоги людей, проглянув документи, які надала йому Любов Лавринович, розрядив ситуацію, розповівши кілька анекдотів, та пообіцяв привезти до людей міського голову. Але на тому все й закінчилось.
Хочеться також зазначити, що весь час проведення акції громадський порядок та фіксування подій вели працівники поліції та ДАІ (на фото знизу). Загалом на більше ніж 30 мітингуючих було приблизно така ж сама кількість працівників поліції. Ними ж було взято пояснення в Л. Лавринович. Під час проведення акції на людей їхали машини, гуділи, деякі водії йшли з кулаками на жінок, лаялись. Так машина за номером 0032 взагалі ледь не сбила кілька чоловік. Водії гуділи та нарікали на людей, але й були такі, що відносились до події з розумінням. Більшість з них коростенці. Також учасниками акції було зафіксовано кілька машин з лісом без маркування. Одну з них даівці, навіть, зупинили, але побачивши документи та не побачивши маркування лісу, пізніше на місці відпустили. Водій машини назвав свій груз «дровами» (на фото зверху).
Як стверджують люди, вони акцію протесту не принипинятимуть і мають на меті звернутись до місцевих депутатів, зокрема й до депутата міської ради Лесі Грищенко, що весь час була поряд з ними на акції, про необхідність зібрання позачергової сесії міської ради, де б вони могли показати всі наявні в них документи та довести свою правоту. Вони запрошують керівників міста до себе в гості аби ті особисто переконались, що будівництво ведеться з порушенням екологічних та технічних норм і не припиняється навіть в ночі.
Наталія Колєнова.