Таку новину озвучили журналісти Коростень Медіа. Країна-партнер допомагає Україні від самого початку повномасштабного вторгнення. Уряд Естонії перший відгукнувся на запит Президента України Володимира Зеленського про допомогу, а Житомирщина – перший регіон, який отримав її. Співпраця розпочалася із будівництва модульного дитсадка в Овручі. Наступним кроком було відновлення зруйнованого внаслідок ворожої атаки моста у Малині. Також реалізували зведення трьох дитячих будинків сімейного типу.
У четвер, 30 травня, делегація Естонського центру міжнародного розвитку ESTDEV завітала до Коростеня, аби узгодити механізм та форму меморандуму для Коростенського бомбосховища.
«У нас у місті є Центр соцпідтримки дітей та сімей «Віри, Надії, Любові», де перебувають 30-50 дітей. Уряд Естонії відгукнувся на наш проєкт щодо будівництва бомбосховища у ньому. Сьогодні, 30 травня, приїхала делегація, аби обговорити першочергові питання, як от фінансування і інші технічні деталі», – зазначив міський голова Коростеня Володимир Москаленко.
Влада Коростенської громади разом із делегацією обговорили наступні кроки, які стосуються документації і самого будівництва. Представники естонської компанії вже мають певні напрацювання щодо самого бомбосховища. Зазначимо, що фінансування відбуватиметься виключно за рахунок іноземних інвесторів.
«Я не вперше приїжджаю до Житомирської області. У нас вже є успішно реалізовані проєкти тут, тож зараз починаємо будівництво бомбосховищ у Житомирі і Коростені. Виділені кошти передбачені у бюджеті уряду Естонії, як допомога наших громадян для України у відбудові», – наголосив програмний менеджер з розвитку інфраструктури Тармо Нідо.
Згідно із попередньо вихідною інформацією, передбачається будівництво напівзаглибленого сховища площею до 200 квадратних метрів, розрахованого на 60 осіб. Початок проєктування запланований на червень-липень 2024 року. Наступні етапи – проходження експертизи, розробка робочої документації і, власне, будівництво. Естонська компанія планує закінчити роботи до кінця поточного року.