«Просто на Покрову» – це мистецький фестиваль, який популяризує сучасних українських поетів та письменників. На це свято напередодні Покрови Пресвятої Богородиці збираються майстри слова з різних куточків України на Коростенщині де зазвичай проходить Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Просто на Покрову».
Як і завжди захід розпочався ще в п’ятницю 11 жовтня в Коростенському міському палаці культури ім. Т. Шевченка. Він відкрився творчим учнівським вернісажем «Література свіжого повітря», де свої твори представили молоді автори-початківці: поети і прозаїки. Майже 50 учасників презентували власні твори.
Свого часу його заснував наш земляк, поет і журналіст, засновник фестивалю дерунів Валерій Нечипоренко.
За доброю традицією наступного дня учасники свята, а саме заступник голови Коростенської районної державної адміністрації Наталія Тертична, Коростенський міський голова Володимир Москаленко, гості з багатьох міст Київщини, Житомирщини, Кременчука, Вінниці розпочали свою ходу з покладання квітів до меморіальних дошок.
Серед них:
Заслуженому журналісту, письменнику Валерію Нечипоренку;
старшому лейтенанту ЗСУ Сергію Романчуку;
викладачу міської школи мистецтв ім. А. Білошицького, автору ромської абетки, першому ромському перекладачу «Кобзаря» Міхі Козимиренку.
Також учасники заходу поклали квіти до меморіальної дошки поету та перекладачу, автору славетної пісні «Чорнобривці» Миколи Сингаївського, який є автором понад шести десяти збірок прози і поезії. Він є лауреата премій ім. М. Трублаїні, ім. М. Островського, ім. Лесі Українки та ім. Василя Юхимовича, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Почесних відзнак ордена «Співдружність» та «За заслуги перед Коростенщиною».
Цікаво, що меморіальна дошка розміщена на приміщенні районного будинку культури та районній бібліотеці ім. М. Сингаївського. Для нього древлянська земля стала духовною колискою, витоком творчості, невмирущим джерелом натхнення.
Відомий в Україні і далеко поза її межами Микола Сингаївський так писав про свої рідні Сингаї:
«Темно-сиза ожина,
Гляне гронами з гаю.
Тут моя Батьківщина,
Сонце отчого краю…»
Після покладань квітів, учасники свята завітали до музею-садиби не менш відомого поета, нашого земляка, заслуженого діяча мистецтв України, автора пісні «А льон цвіте…» Василя Юхимовича в с. Сингаї.
Василь Довжик, Рустем Жангожа, Тамара Васильєва, Віктор Васильчук та інші згадали теплими словами не тільки його, а й інших творчих особистостей. Не обійшлося і без подарунків, гості наповнили хату-музей книгами «З-над Божої ріки», «З клекоту літ», «Вітражі жартів». Наостанок на садибі поета було висаджено деревця, цього разу садили клен та горіх.
У другій половині дня гості та учасники свята поклавши квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку попрямували в міський Палац культури ім. Т. Шевченка. Тут проводилися літературні змагання: «Літературний марафон», «Уроки прози», де досвідчені творці слова, спільно із початківцями виборювали заслужену нагороду. Одночасно учасники заходу мали змогу відвідати книжкову ярмарку «Коростень-bookfest», виставки художників, народних умільців, книжкових видавництв.
Підсумовуючи вечір, ведуча фестивалю Світлана Васильчук привітала присутніх зі світом та запросила на сцену заступника голови Коростенської районної державної адміністрації Наталію Тертичну, міського голову Володимира Москаленка, письменника, заслуженого журналіста України, члена Спілки журналістів Віктора Васильчука.
Вони в свою чергу привітали усіх з Покровом Пресвятої Богородиці, Днем захисника України, Днем українського козацтва та вручили переможцям творчих змагань грамоти, дипломи та призи.
Насамкінець хочеться сказати, що захід пройшов просто феєрично. Хочеться подякувати за гарне літературне свято, низько вклонитись художньому слову, а також висловити підтримку учасникам заходу. Звучали пісні, які зігрівали серце й душу. Літературно-мистецьке свято «Просто на Покрову» залишає по собі гарне враження та відчуття. Хочеться повертатись сюди знову і знову…
Ольга Сахневич, Коростенська РДА