Суд визнав недійсним договір з інвестором Грозинського сміттєзвалища. Подробиці

Господарський суд Житомирської області визнав недійсним скандальний договір між коростенським КВГП та інвестором ТОВ “УКР ЕКО СЕРВІС ПЛЮС” щодо експлуатації Грозинського полігону твердих побутових відходів на Житомирщині. Полігон став місцем протистояння активістів і влади ОТГ, адже туди нелегально звозили сміття з інших регіонів України. Місцеві активісти кажуть: виграли бій, та ще не війну.

Громада Коростенщини виграла суд за право дихати повітрям без смороду. Господарський суд Житомирської області визнав недійсним договір між комунальним виробничо-господарським підприємством міста Коростеня та інвестором ТОВ “УКР ЕКО СЕРВІС ПЛЮС”. Ідеться про експлуатацію скандального Грозинського полігону твердих побутових відходів, куди несанкціоновано звозили сміття з різних регіонів України.

Про це повідомили в Коростенському відокремленому підрозділі ВГО «Стоп корупції».

Коростенські активісти разом із місцевими жителями та депутатами відстежували та фіксували фури з тоннами сміття з інших регіонів, перекривали проїзд на полігон, влаштовували мітинги та цілодобове чергування, а також висвітлювали проблему. Місцеві жителі більш як рік вимагають закрити полігон, якому вже виповнилося пів сторіччя.

«Ми з Олександром Грищенком пишаємося, що були безпосередньо причетні до процесу виведення ділків на чисту воду. Це — лише один із боїв, бо насправді ця війна ще не закінчена», — зазначила представниця «Стоп корупції» на Коростенщині Леся Грищенко.

Цікаво, що до суду через порушення інтересів громади звернулася не міська рада, а Коростенська прокуратура в інтересах міської ради.

«Керівник Коростенської окружної прокуратури Житомирської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Коростенської міської ради звернувся до суду з позовом про визнання недійсним договору №6 від 05.02.2021 року, укладеного між Комунальним виробничо-господарським підприємством та товариством з обмеженою відповідальністю “УКР ЕКО СЕРВІС ПЛЮС”», — ідеться в матеріалах справи.

У лютому минулого року комунальне підприємство за договором про нібито спільну діяльність фактично передало ділянку полігону у 2 га у розпорядження приватній фірмі під комерційну діяльність. Офіційно – для встановлення сортувального комплексу з перероблення твердих побутових відходів з чітко визначеними характеристиками для зменшення кількості побутових відходів (не менше як 30%), що захоронюються на полігоні. Передбачалося також створення додаткових робочих місць, упровадження інноваційної технології поводження з відходами, зменшення забруднення атмосфери та ґрунтових вод, перероблення побутових відходів та захоронення неутилізованого залишку, зменшення витрат на утримання полігону твердих побутових відходів комунального підприємства.

Фактично ж сортування й утилізації не було, кажуть місцеві.

Замість цього підприємство налагодило звезення на полігон сміття, у якому місцеві жителі знаходили медичні відходи та платіжки за комунальні послуги львів’ян.
«Комунальне виробничо-господарське підприємство (Комунальний партнер) фактично передає земельну ділянку площею 2 га, яка є частиною земельної ділянки місця видалення відходів, права на розпорядження якою не має, в користування ТОВ “УКР ЕКО СЕРВІС ПЛЮС” для здійснення господарської діяльності останнім, зокрема, щодо встановлення сортувального комплексу перероблення твердих побутових відходів та захоронення на полігоні.

Жодної спільної господарської мети сторони при укладенні оскаржуваного договору не мали, оскільки лише ТОВ “УКР ЕКО СЕРВІС ПЛЮС” отримувало вигоду у вигляді прибутку, одержаного в результаті функціонування виробництва з відсортування та перероблення твердих побутових відходів.

«… договір про спільну діяльність є удаваним правочином, який вчинено відповідачами з метою приховати інший правочин — договір оренди землі, зміст якого суперечить вимогам Цивільного та Земельного кодексів України, Закону України “Про оренду землі”, тому цей договір має бути визнано недійсним», — ідеться у рішенні суду.

Разом з інвестором відповідачами у справі є також комунальне виробничо-господарське підприємство міста Коростеня, яке й уклало скандальний договір.
«СтопКор» звернувся по коментар до очільника комунального підприємства Леоніда Якубовського.

«Суд прийняв рішення – ми його виконуємо. Хоча я не розумію, що розглядав суд. Адже ми розірвали договір за місяць до рішення суду за рішенням виконкому», — повідомив «СтопКору» керівник КВГП Коростеня, який безпосередньо підписував скандальний договір, що його суд визнав фіктивним.

На запитання, як він міг підписати договір, який був фіктивним і шкодить інтересам громади, пан Якубовський зазначив: «Це ваша думка». На аргумент, що це – висновок суду, порадив звернутися за коментарем до суду та завершив розмову.

Місцеві активісти кажуть: у сміттєвому бізнесі зацікавлене керівництво ОТГ. Саме тому міськрада і не думала захищати інтереси громади.
У спілкуванні з громадою голова ОТГ й інші посадовці неодноразово підкреслювали: розірвання договору з інвестором призведе до фінансових втрат бюджету.

«Втрати бюджету (громади) через розірвання договору, якими нас так лякали представники місцевої влади, склали лише 1135 грн. Для порівняння. Сума, яку має заплатити місцевий бюджет за наклеп, здійснений особисто міським головою Москаленком на сесії міськради на адресу одного з підприємців міста, становить 24000 (двадцять чотири тисячі!) гривень!» — зазначила коростенська борчиня з корупцією активістка Леся Грищенко.

Місцеві громадські діячі кажуть, що “господарники та професіонали”, замість закриття полігону, розширили його площу. Для цього додатково погодили виділити 13 га землі.

«Не сьогодні-завтра місто змушене буде закрити сміттєзвалище як таке, що вичерпало свій ресурс. “Запасного аеродрому” в нас немає, як і коштів на його будівництво, як і жодних активних рухів у бік розв’язання сміттєвої проблеми нашого регіону», — каже пані Леся.

Нагадаємо:

  • Жителі села Грозине вимагають закриття полігону твердих побутових відходів поряд із селом. 21 листопада місцеві жителі провели офіційні збори громади. Регіональний осередок ВГО «Стоп корупції» на Житомирщині разом із депутатами міста Коростень від партії «Слуга народу» запросили на збори села Грозине Коростенської ОТГ.
  • Грозинський полігон ТПВ працює майже 50 років, через що має припинити свою роботу та підлягає рекультивації. Мінекології та прокуратура висловили свої претензії з приводу діяльності на території сміттєзвалища інвестора ТОВ «УКР ЕКО СЕРВІС ПЛЮС». У результаті – органи місцевого самоврядування були змушені припинити співпрацю з інвестором. Натомість влада анонсує заведення на полігон нового інвестора.
  • 6 листопада сталася масштабна пожежа на скандальному Грозинському сміттєзвалищі. 10 листопада зареєстрували кримінальне провадження щодо причин пожежі.
  • Навесні цього року активісти блокували Грозинський полігон ТПВ через неконтрольоване завезення сміття з інших регіонів України. Місцеві жителі перекривали міжнародну трасу Київ — Ковель. Також уночі тут зупиняли автівки зі сміттям.
  • Саме з боротьбою проти несанкціонованого завезення сміття пов’язують своє нещодавнє побиття кілька місцевих депутатів.
  • Жителі Коростенщини побоюються, що замість львівських сміттярів на Житомирщину можуть прийти турецькі підприємці, що спеціалізуються на переробці медичних відходів.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.