Багатолітня дружба зв’язує Віктора Васильчука з дітьми. Свій голос подав їм письменник у 1992 році невеличкою тоненькою книжечкою «Несподівані зустрічі». Варто згадати, що вона не загубилась в бурхливому книжковому потоці. Вже тоді ЗМІ відзначили добре знання автором дитячої психології, вміння в захоплюючій і доступній для малят формі розповісти багато цікавого про навколишнє та їх власне життя. Зрозуміло, що перша книжечка не давала ще підстав до висновку, що автор матиме свого читача у літературі для дітей. Проте наступні – «Чому Нічка посварилася з Ранком», «Світ казковий та не вигаданий», «Гавчик і курчатко», «Пригоди Сновиди та його друзів», «Казки від дяді Віті», «Подружилися», «Неймовірні байки кота Персика» розвіяли всякі сумніви і засвідчили талант В. Васильчука – майстра з власним творчим почерком, з вмінням добре бачити і розуміти свого героя.
Чому ж твори Віктора Васильчука користуються незмінною популярністю в юного читача? Відповідаючи на це питання, варто сказати, що письменник добре знає своїх маленьких читачів, знає, чим і як вони живуть, що їх цікавить, хвилює, захоплює… Варто сказати і про його вміння розповідати про цікаві для дітей речі просто, дохідливо і майстерно.
Та це ще не буде достатня відповідь на поставлене питання. Бо головніший із «секретів» його успіху в юної читацької аудиторії полягає, безперечно, в тому, що Віктор Васильчук по-справжньому любить дітей, душею вболіває за те, щоб росли вони всезнаючими і шляхетними, здоровими і мудрими, щасливими і достойними людьми. Сьогодні не просто знайти літератора, котрий би вмів у малій жанровій формі (оповідці, казці) передати світ безмежної радості і великого захоплення, душу зі струнами милосердя, любові та добра.
Його ім’я добре відоме сьогодні як дошкільнятам і школярам так і їхнім батькам, вчителям та вихователям не лише мальовничого Полісся, де Віктор Васильчук народився, живе і працює, але й в усій Україні. Вже не одне молоде покоління українців виросло на його творах. Його казки, оповідання, п`єси вчать дітей любити материнську мову, рідний край, батьків, шанувати своїх національних героїв і родинні традиції, берегти матінку – природу. Сам автор – дуже цікава особистість, він по-справжньому живе у дитячому світі та зберіг чутливу і добру душу.
Не зайвим відмітити, що у творах Віктора Васильчука завжди присутній гумор – тонкий і теплий, мудрий і добрий. Та хіба ж можна без нього? Глибоке знання дитячої психології, образного сприйняття навколишньої дійсності автором не випадкове: робота на посаді головного редактора у редакції дитячого журналу «Аллочка-дошколярочка», постійні зустрічі із малятами дитячих садочків і школярами дають письменникові багатий матеріал для подальшої творчості.
Леся ПИЛИП’ЮК-ДИРКАВЕЦЬ, член НСПУ,
редактор найстарішого в Україні дитячого журналу «Дзвіночок».
Щороку журналіст, письменник, казкар Віктор Борисович Васильчук напередодні новорічних та різдвяних свят проводив традиційні зустрічі з читачами в м. Коростень. Діти та дорослі не тільки мали нагоду задати питання, почути анонси нових цікавих історій від дяді Віті, але й придбати яскраві, цікаві, якісні книжечки собі або в подарунок.
На жаль, цього в зв’язку із заходами боротьби проти короновірусу, такі зустрічі проводити не можна. Проте автор не засмучується і пропонує поціновувачам його творчості, а особливо татам і мамам, дідусям і бабусям, стати чарівниками для своїх любих дітей та онуків. На сьогоднішній день автор випустив ряд надзвичайних дитячих книг, які можна придбати, звернувшись безпосередньо до Віктора Васильчука на його сторінці у Фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?id=100024388390491 або через електронну адресу viktorch_vas@ukr.net
А ми щиро бажаємо відомому письменнику творчого запалу, неординарних ідей та незрадливу Музу аби радував нас своєю творчістю і надалі!