Нагадуємо, що за завідомо неправдивий виклик поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги або аварійних служб передбачена адміністративна відповідальність згідно зі ст. 183 КУпАП.
Під час дії карантинних заходів, встановлених на території країни у зв’язку з загрозою поширення коронавірусу COVID-19, коли реагування спецслужб на повідомлення повинно бути особливо оперативним, деякі громадяни дозволяють собі вирішувати за їх допомогою сімейні конфлікти або навіть розважатися подібними викликами, відволікаючи посадовців від дійсно важливих справ.
Так, одного разу на подібний виклик прибули не тільки поліцейські, а й медики. Виявилося, що особа, у якої нібито стався серцевий напад, була в стані сп’яніння і таким чином вирішила пожартувати. Інший випадок стався в березні, на лінію «102» зателефонувала молода жінка та заявила про сварку з матір’ю свого співмешканця. Приїхавши за адресою поліцейські з’ясували, що підстав для виклику не було. Жінка просто намагалася створити неприємності своїй «свекрусі». Як результат – на заявників склали постанови про адміністративне правопорушення.
Всього ж з початку року до адміністративної відповідальності за неправдиві виклики спецслужб поліцейськими притягнуто близько сто шістдесяти громадян, – розповів начальник Коростенського ВП Валерій Столяр. – Хочу звернутися до усіх: будьте свідомими. Не піддавайте себе подібними витівками штрафу у розмірі від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а інших людей – ризику не отримати своєчасно допомогу фахівців.
Коростенський відділ поліції