16 – 22 березня 2021 року Державною екологічною інспекцією Поліського округу за скаргами місцевих жителів, після погодження Державної екологічної інспекції України, проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства Комунальним виробничо-господарським підприємством (КВГП) в частині дотримання законодавства щодо впливу на довкілля, використання та охорони земель, охорони і раціонального використання водних ресурсів та поводження з відходами на території Коростенського району.
Зазначеному КВГП надано в користування земельну ділянку загальною площею 30,0 га, на які розміщено полігон твердих побутових відходів м. Коростень.
Перевіркою було встановлено низку порушень вимог законодавства у сфері поводження з відходами під час захоронення твердих побутових відходів на зазначеному полігоні. Посадову особу підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.
Також КП надіслано претензію про відшкодування обрахованих Інспекцією збитків, заподіяних державі внаслідок забруднення хімічними речовинами земель пробної ділянки, розміщеної на відстані 50 метрів від огорожі полігону ТВП, в межах санітарно-захисної смуги, в сумі 10 537,80 грн.
Вказану претензію підприємство залишило без задоволення.
Тому Інспекція звернулась до Господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення з підприємства збитків, заподіяних порушенням природоохоронного законодавства.
Судом першої інстанції позов задоволено.
Не погоджуючись із рішенням суду, КВГП звернулося до Північно-західного апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою.
Розглянувши апеляційну скаргу, колегія суддів Північно-західного апеляційного господарського суду 4 серпня 2023 року дійшла висновку, що рішення Господарського суду Житомирської області ґрунтується на матеріалах справи, відповідає чинному законодавству, а тому відсутні підстави для його зміни чи скасування.
Постанова суду набирає законної сили з дня її прийняття.
У випадку невиконання рішення суду Комунальним виробничо-господарським підприємством в добровільному порядку, Інспекція буде вимушена звернутися до Державної виконавчої служби для примусового стягнення шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу.