Коростенські інваліди по зору поки що почуті. Та чи надовго?

Інвалідів по зору у Коростені перед Днем інваліда у минулому році позбавили 50% пільги на оплату комунальних послуг. Шоковані таким вчинком міської влади, люди почали шукати пояснень і виходу зі становища, адже у багатьох 100% вартість за “комуналку” перевищувала розмір пенсії. Тоді інвалідам пояснили: пільги не закінчилися, їх просто припинила виконувати міська програма “Турбота”.

“Ми не знали, що виникне така проблема. В кінці грудня дізналися. Нас про це навіть не повідомили. Міськвиконком відмінив пільги інвалідам на комунальні послуги. Навіть наш директор не знав про це. Він з’ясував, що це дійсно так. Коли вони прийшли 3 грудня нас вітати з Днем інваліда, вони вже знали старим складом виконкому, що з 1 січня пільги припинені”, – говорить Олена Парфенюк, голова правління Коростенського УВП УТОС.

Інвалідам у місті запропонували оформлювати субсидії. Але чимало людей її не отримали тільки тому, що отримують пенсію і так звану “соціалку”. У декого, на додачу, ще є невеличка зарплата. Та й в квартирі проживає від двох інвалідів і більше.

Тому інваліди по зору почали шукати підтримку у місцевих депутатів.

{youtube}Z0bsXmiD6tc{/youtube}

“При розгляді бюджету на 2016 рік міська влада запевнила інвалідів по зору, що всі вони отримають пільгу у вигляді субсидії, бо всім вона надавалась. Але з початку року інваліди побачили, що пільги нема, бо дохід більше 1 тис. 900 грн на 1 особу. У людей не було й пільги 50 %. Тому вони звернулися до нас”, – каже депутат Коростенської міської ради Андрій Васянович.

Згодом із плакатами люди пішли до міськвиконкому на сесію міськради. Адже, кажуть, понад 10 років їх чули, а тут – мало не кинули напризволяще.

“Можна було це питання вирішити зовсім по-іншому. Сказали, що от, шановні, давайте ви спробуєте оформити субсидії. У кого вона вийде вигідніша, лишиться на ній. Так як зараз прийшли до цього. То невже б ми не з розумінням поставилися до цього? Я хочу сказати одне: нам там були не раді”, – каже Олена Парфенюк.

Не одразу, але у міськраді дійшли висновку повернути до кінця року 50 % пільги тим, у кого сума субсидії менша за неї.

“Є у нас інваліди, які отримують пенсію по втраті годувальника і державну соціальну допомогу інваліда з дитинства плюс зарплата. Виходить, що у них великий дохід. Тому субсидія виходить мінімальна і невеличких розмірів. У такому випадку рішенням комісії при виконавчому комітеті надається пільга по зору. Так задумано, щоб людина не втратила жодної копійки”, – повідомила у своєму коментарі Людмила Чистякова, начальник відділу державної соціальної допомоги управління праці та соціального захисту населення у Коростені.

У міськвиконкомі повідомили: на сьогодні у місті такою пільгою користується близько 500 осіб. В ідеалі з міського бюджету, щоб надати людям пільгу, треба витратити приблизно 2 млн грн.

“На фоні підвищення вартості тарифів різко виросла видаткова частина з міського бюджету. 2 млн грн з бюджету міста спрямувати на покриття пільг, які держава не гарантує, не можемо. Тому й створили систему, щоб максимально забезпечити людей шляхом оформлення субсидій. Це найнезахищеніша категорія людей, яка мала б отримати підтримку від держави. Але вона її не надавала і не надає. Міська рада доброю волею таке рішення прийняла, і ми з 2002 постійно виплачували цю пільгу”, – повідомив секретар міськради Коростеня Володимир Вигівський.

Секретар Коростенської міської ради говорить: не розумно платити кошти з міського бюджету для того, щоб зекономити державні, передбачені на субсидії. Але у даному випадку на інвалідів по зору все ж виділили 500 тис. грн.

“Ми добилися, але багато звучало з вуст депутатів, чому саме вони і чому саме їм треба пільга”, – каже депутат Андрій Васянович.

Якщо декільком десяткам інвалідів вийшло оформити субсидію, то решта з початку року мала платити 100 % вартість комунальних послуг. З 1 березня повернулася 50 % пільга від міста для тих, у кого субсидія вийшла мізерною. Але відшкодування за 2 місяці зими людям не нараховуватимуть.

“Хто користувався субсидією, продовжує нею користуватися. Хто не мав 50 % пільги, має закрити ці 2 місяці зими за свої кошти”, – пояснює секретар міськради.

“Це неправильно з боку влади, але, думаю, це більше пов’язано з механізмом роботи”, – припускає Андрій Васянович.

До кінця року частина інвалідів по зору у Коростені зможе скористатися пільгою від міста на оплату “комуналки”. Що чекає на цих людей із невпинною дорожнечею на усе наступного року – справа часу. Але уже сьогодні люди нарікають: із такими тарифами і цінами далеко не усім буде під силу їх сплатити.

Автор: Юлія Сінєльнікова 

Оператор: Віталій Яремчук

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.