Головне управління розвідки Міністерства оборони України, Служба безпеки України та Секретаріат уповноваженого з прав людини презентували спільний державний проєкт – «Хочу к своим», який сприятиме поверненню українців з російського полону.
Про це 25 липня повідомило ГУР.
«Представник ГУР МО України Андрій Юсов під час презентації розповів, що першою і головною метою проєкту є оприлюднення інформації про засуджених російських агентів, зрадників і колаборантів, що співпрацювали або допомагали російським окупаційним силам у війні проти України. Зазначена інформація буде публікуватися на сайті проєкту – https://hochuksvoim.com, де завдяки опції «згода на обмін», засуджені колаборанти зможуть дати згоду бути обміняними на українців, які перебувають у російській неволі. Завдяки проєкту громадяни також дізнаються про можливість припинити вимушену співпрацю з ворогом та про те, як повідомити правоохоронців про ворожих агентів в своєму оточенні, щоб запобігти їхнім подальшим злочинам», – йдеться у повідомленні.
Для ефективного досягнення поставлених цілей на сайті проєкту публікуватиметься інформація про засуджених російських агентів, зрадників і колаборантів, що погодилися на обмін до рф. Головне управління розвідки Міністерства оборони України закликає всіх небайдужих громадян України активно долучатися до співпраці з проєктом.
Зауважимо, що станом на старті проєкту в списку засуджених, які дали згоду на обмін, є один представник Житомирської області.
В Єдиному державному реєстрі судових рішень є вирок Коростенського міськрайонного суду від 29 вересня 2023 року, де зазначено, що в квітні 2022 року в соцмережі «ВКонтакте» Сергій Климчук добровільно погодився передавати військовослужбовцю рф інформацію щодо місць розташування на території Коростенського району Житомирської області блок-постів, військових об`єктів, місця їх дислокацій.
Нижче – скриншоти з вироку суду:
Уродженець Коростеня Сергій Климчук 1992 р.н. був визнаний винуватим у вчиненні злочину передбаченого ч.2 ст.111 КК України (Державна зрада) та отримав покарання у виді 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна, хоча мінімальне покарання за зазначеною статтею значно суворіше.
«Виключними обставинами суд визнає : молодий вік, утримання неповнолітньої дитини, першу судимість, скоєння злочину внаслідок збігу складних сімейних відносин (розлучення) та складних життєвих обставин (звільнення з роботи, скрутний матеріальний стан), а також стан здоров’я. Даючи частково викривальні показання, ОСОБА_7 сприяв розкриттю злочину. А тому обирає покарання у виді 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна», – йдеться у вироці суду.
Нагадаємо, 22 липня 2022 року у прокуратурі та СБУ інформували про викриття 31-річного жителя Коростеня, який надавав ворогу дані про військові об’єкти та збирався вступити до «розстрільних груп». У грудні 2022 року справу коростенця передали до суду, йому загрожувало 15 років ув’язнення або довічне.