Атошники Коростеня: “Якщо не отримаємо землі, не виключаємо силової акції і тягання мера за барки”

У Коростені учаснику АТО Максиму Ящуку відмовили в наданні земельної ділянки. Хлопець у складі 95-ої бригади захищав Україну у зоні бойових дій, у Семенівці отримав поранення у спину. Через травму хребта Максим пересувається зараз на інвалідному візку. За свою відвагу хлопець нагороджений орденом “За мужність” III ступеня. Розповісти що до чого військовий приїхав на інтерв’ю особисто.

“Таке от рішення по виділенню землі мені. Є акт, всі служби підписалися, що мені дійсно потрібна ця земля. Винесли це все на сесію, але наші депутати і міський голова сказали, що ця земля мені не потрібна, що у мене і так багато чого є. Що держава мені виділила квартиру, що наче хтось із держави допомагає робити ремонт. Але останнє – неправда.  У мене є друзі, які своїми коштами, коштами небайдужих коростенців допомагають мені його робити”, – говорить Максим Ящук.

Максим говорить: земельна ділянка розташована недалеко від річки. Там можна було б збудувати будиночок. Натомість від більшості місцевих депутатів, розповідає військовий, почув однозначну відмову. Причина у тому, каже, що земля надто хороша і вартісна.

 {youtube}p8OgHyz5UPA{/youtube}

“Так як я розумію, ця земля біля річки і її можна продати, заробити. А видавати учаснику АТО землю в хорошому місці і безкоштовно – то навіщо. Краще взяти собі і продати, отримати за це кошти і ходити задоволеним. Вони говорять, що якщо я отримаю цю землю, то я її буду продавати далі за хороші кошти. Але ж якщо це буде моя земля, я маю право робити з нею все, що захочу. Ми узагалі зараз думаємо, як її отримати”, – каже Максим.

Товариш Максима Ящука Владислав Ковальчук теж є учасником АТО. Чоловік у складі 24-ої бригади брав участь у бойових діях на Луганщині. Про ситуацію, яка спіткала друга, каже: на жаль із виділенням земельних ділянок у місті туго.

“У Законі України “Про статус ветеранів війни і учасників бойових дій” прописано, що вони мають першочергове право на отримання земельних ділянок. У нас у місті це відбувається, як не крути, на користь міської влади. Тому і така статистика, що за 2 роки з 300 людей отримало земельні ділянки тільки п’ятеро осіб. Чому так відбувається? Бо коли приходить учасник АТО і пише заяву, йому пропонують наступний текст, що прошу поставити мене на чергу. І ця заява потім місяцями і роками лежить”, – каже Владислав Ковальчук, заступник голови ГО “Братерство ветеранів АТО Коростенщини”, друг Максима Ящука.

Натомість, переконує Владислав, у заяві варто просити про виділення земельної ділянки, а не про запис до черги по неї. Але щоб таку заяву прийняли, до неї треба додати уточнення, де саме учасник АТО хоче отримати землю.

“Ця інформація недоступна, закрита і є лише у спеціаліста Держгеокадастру. Офіційна відповідь і міського голови, і керівництва міста, що вільних ділянок у місті немає. Землі немає, але 10–15 питань на кожну сесію по виділенню землі виноситься. Тут у нас уже є питання”, – каже Владислав.

“Міський голова каже, що землі нема. Можливо, виділять біля кладовища, але це земля, яка нікому не потрібна. Він сказав, що землі нема, але мої друзі-побратими від УКРОПу знайшли цю земельну ділянку, звозили мене туди, ми все оглянули, нам все сподобалось і ми стали просити цю землю. Але депутати сказали ні. Боремось. Та більшість депутатів проти”, – каже військовий.

У Коростенській міській раді нам повідомили: на сьогодні на обліку в управлінні праці і соціального захисту населення знаходиться 251 учасник бойових дій АТО. Землею їх обіцяють забезпечити.

“У нас будуть розглядати питання про виділення учасникам АТО приблизно 100 земельних ділянок. Ми саме закінчуємо зміну меж міста. У більшості випадків вони не приховують, що беруть земельні ділянки для перепродажі і далі вирішують свої побутові і реабілітаційні питання. Уже 3 ділянки так перепродали, а всіх земельних ділянок отримано від 8 до 10”, – повідомив секретар Коростенської міської ради Володимир Вигівський.

Відмову Максимові Ящуку у земельній ділянці у Коростені пояснюють тим, що він неправильно оформив заяву. Так, зі слів секретаря міськради Володимира Вигівського, в заяві не вказана точна площа землі. До того ж, у минулому році невідомі самовільно провели у 50-ти метрах від земельної ділянки вирубку дерев. Ймовірно, припускає він, для того, щоб встановити там торгову точку.

“Коли надійшла заява від Ящука, ми почали розбиратися. Людині нещодавно придбали за державний кошт будинок у центрі міста. На сесії йому надали фінансову допомогу з міського бюджету на придбання побутових приладів для нового будинку. Ми підтримуємо його щодо ремонту. Але хтось хоче використати статус учасника АТО, людини, яка багато зробила для захисту України, для заволодіння земельною ділянкою”, – каже Володимир Вигівський.

Володимир Вигівський говорить: ділянка має не 3 сотки землі, а одну, а під час паводків уся її площа підтоплена. Тому заява Максима Ящука доопрацьовується.

У подальшому учасники бойових дій зможуть отримати земельні ділянки у Коростені безперешкодно. Серед них, кажуть, і Максим Ящук. У цьому запевняють представники міської влади.

“Якщо йому треба буде земельна ділянка, ми її відведемо у масиві з комунікаціями. Але ту ділянку розглядати немає сенсу”, – запевняє секретар міськради.

“Так, біля заводу МДФ, де брудна зона двічі, бо поруч територія колишнього льоновища, там були вертольоти, які на Чорнобиль літали. Там, щоб земля чиста була, треба декілька шарів ґрунту вивозити. Є ще ділянка біля кладовища. Там колись болота були. Колодязя там не викопаєш, бо грунтові води з-під кладовища йдуть”, – каже учасник бойових дій Владислав Ковальчук.

Поки питання із земельними ділянками для учасників АТО у Коростені на стадії вирішення, захисники України сподіваються не лишитися узагалі ні з чим.

“З таким відношенням хлопці пропонують не на діалог йти, а на силову акцію, за барки тягати мера. Ми намагаємося цю ситуацію вирішити у правовому полі, але якщо до нас не дослухатимуться, я не виключаю такої акції”, – говорить Владислав Ковальчук.

Автор: Юлія Сінєльнікова 

Оператор: Віталій Яремчук

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.