11500, Житомирська область, м. Коростень, вул. Деповська, 1.
(041-42) 2-53-12
Потрапити в музей можна тільки за попереднім погодженням з керівництвом Локомотивного депо, так просто туди не пускають!!!
№3 маршрутного транспорту міста, зупинка “Школа №8”
Розташування на карті:
Музей локомотивного депо Коростень
Коростенський музей локомотивного депо розташований у мікрорайоні “Коростень-Подільський” за адресою: Житомирська область, м. Коростень, вул. Деповська, 1 . Телефон: (041-42) 2-53-12. Дістатися можна №3 маршрутного транспорту міста, зупинка “Школа №8”.
Коростень відомий не лише як колишня древлянська столиця, а й сучасна “залізнична столиця” регіону. Будівництво Києво-Ковельської залізниці, споруди станції Коростень у 1902 році стало доленосною подією для міста. Коростенська дирекція залізничних перевезень сьогодні – це складна структура з адміністративними, виробничими, соціальними функціями. Потужним та найстарішим підприємством її є Локомотивне депо, якому 2003 року виповнилося 100 років від дня заснування. Оскільки підприємство має глибоке історичне коріння щодо збереження традицій залізниці, у 1967 році на ньому почалося зародження музейної справи. Музей із площею 355 м2 створювали ентузіасти – співробітники підприємства Мельниченко О.М., Галактіонов О.І., Юрченко В.Б., Чаплинський Л.І. Особливо цікавий розділ, присвячений розвитку залізничного транспорту та будівництву Києво-Ковельської залізниці ст. Коростень. Істотно збагатив музейну колекцію раритетним, предметним матеріалом Л. Чаплинський, який очолював його останніми роками. Можливо, експозиція музею надто персоніфікована, але це має об’єктивне пояснення – залізничники завжди брали активну участь у громадському житті міста.
Суто музейну експозицію не слід відокремлювати від самого Локомотивного депо. Його виробничі корпуси – це комплекс споруд різного часу, що відповідають технічним вимогам різних періодів (з 1914-1983 рр.) та є своєрідним продовженням музейної експозиції.
Технічний музей локомотивного депо Коростень викликає захоплення любителів історії техніки, які приїжджають сюди з усього світу. Цінителі технічної давнини з Німеччини, Великобританії відвідують Коростень, щоб орендувати тут паровоз початку ХХ століття і покататися на ньому по залізничному трикутнику Коростень-Житомир-Київ-Коростень
Здравствуйте! Есть ли в музее сведения об подпольной организации действующей в депо во время второй мировой войны? С Уважением-Эдуард!