11500, Житомирська область, м. Коростень, вул. Грушевского, 6.
(04142) 5-05-85
Працює з 9.00 до 18.00 щоденно, прийом відвідувачів Середа-Неділя з 10.00 до 17.00
№2,№3,№10,№11 маршрутного транспорту міста. Зупинка: “Парк Древлянський”.
Розтааашування на карті:
Коростенський краєзнавчий музей
Краєзнавчий музей м. Коростень розташований навпроти парку “Древлянський” та міської поліції, поряд із середньою школою №7 . Знаходиться за адресою: 11500, Житомирська область, м. Коростень, вул. Грушевського, 6. Режим роботи: з 9 год до 18 год щоденно, прийом відвідувачів Середа-Неділя з 10 год до 17 год. Телефони: (04142) 5-05-85. Дістатися можна №2, №3, №10, №11 маршрутного транспорту міста, зупинка: “Парк Древлянський”.
Коростенський краєзнавчий музей було відкрито 25 років тому, проте історія його створення розпочалася ще з 1924 року. Революційний інтерес городян і вимоги держави на той час щодо розвитку музейної справи, перетворили їх у значний науково-дослідний центр регіону. Він співпрацював із провідними науково-дослідними закладами Києва, Ленінграда, Харкова, Житомира.
Першим директором краєзнавчого музею був відомий український археолог Ф. Козубовський. знахідки археологічних розкопок 1925 р., які проводив сам Ф. Козубовський, лягли в основу експозиції музею.
У роки Великої Вітчизняної війни нинішня будівля музею використовувалася як шпиталь.
У післявоєнний період музейне краєзнавство у місті тривалий час існувало на громадських засадах. Цією справою займався С. Іванов, учитель історії школи № 7, Почесний громадянин м. Коростеня, людина, яка стояла біля джерел відродження музейної справи в місті на державному рівні.
Активну участь у впровадженні музейної справи Коростеня брали громада міста, особливо Г. Легастов, В. Скуратовський, Ю. Сегал, А. Нечипоренко, М. Грищенко, який пізніше очолив музей.
Пріоритетною темою роботи музею залишається древлянський період історії міста та краю.
У 1990-х роках велися поодинокі розвідувальні дослідження з метою встановлення якості та перспективи дослідження коростенських старожитностей.
З 2004 року з ініціативи та підтримки влади міста проводять дослідження експедиції Інституту археології Національної Академії наук України під керівництвом кандидата історичних наук Б.А. Звіздецького. Результати її роботи виявились виключно плідними. До фондів музею надійшло понад 4 тис. предметів, більшість з яких є надзвичайно цінними та унікальними.
Аналіз розкопок, спостережень дають підстави стверджувати про конструктивні особливості фортифікаційних споруд древлянської столиці та конкретизувати деякі історичні моменти про присутність та розвиток ковальського, залізоробного, гончарного, косторізного, ювелірного ремесел.
Створення музеєфікації “Городище Мала” – музею просто неба «Давній Іскоростень ІХ-Х ст.» є продовженням цього напряму роботи. Даний об’єкт не лише візуально відтворюватиме споруди IX-Х століття, а й відповідатиме технологіям того часу.
Наразі тривають роботи зі створення історико-археологічного музею-заповідника «Стародавній Іскоростень», який діятиме як науково-дослідна, музейна, туристична структура.
Найціннішими експонатами Коростенського краєзнавчого музею є зразки мінералів, зброя XIII-XIX ст., знаряддя праці поліщуків, предмети народного декоративно-ужиткового мистецтва. Особливе місце в експозиції займає полотно-діорама, яка відтворює картину прибуття княгині Ольги до стін Іскоростеня.