11500, Житомирська область, м. Коростень, вул. Ш.Алейхема, 36.
(04142) 4-40-18, 4-47-06
Е-майл: kultura@korosten-rada.gov.ua
№1,№5,№7 маршрутного транспорту міста . Зупинка: “Центр”.
Розташування на карті:
Коростенський будинок культури УВП УТОС
Коростенський будинок культури УВП УТОС розташований поряд зі стадіоном “Спартак”. Знаходиться за адресою: 11500, Житомирська область, м. Коростень, Ш.Алейхема, 36. Телефони: (04142) 4-40-18, 4-47-06. Дістатись можна №1, №5, №7 маршрутного транспорту міста, зупинка: “Центр”.
Коростенський будинок культури навчально-виробничого підприємства УТОС відкрито 1971 року.
Будинок культури УПП УТОС є духовним центром людей-інвалідів зору. Він має зал для глядачів на 600 місць, зал лекційний на 200 місць. Спортивний зал, бібліотеку з читальним залом на 40 місць, а також методичні кабінети та кімнати для гурткової роботи.
У 1960 році було створено драматичний колектив, першим керівником якого була Кіпніс Євгенія Борисівна. А починаючи з 1972 року, колектив очолив заслужений працівник України Бондарук Іван Григорович, який пропрацював з колективом до 2005 року. Постановою колегії управління культури облдержадміністрації від 29.06.2000р. було надано звання народного аматорського колективу – народний театр.
У 1961 році було засновано хорову капелу, яка завдяки вмілому керівництву Іванченка Василя Кириловича досягла високого рівня майстерності, за що неодноразово відзначалася на різних рівнях: рішенням Міністерства культури України та Укрсовпрофу від 26 липня 1966 року самодіяльною чоловічою хоровою капелі присвоєно звання члена музичного товариства України присвоєно Постановою Президії правління музичного товариства України № 16 від 20.03.1968 року, нагороджено Почесною грамотою Президії Верховної Ради України постановою Президії Верховної Ради від 21 липня 1988, нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.
За високі творчі здобутки керівнику Народної чоловічої хорової капели Іванченко В.К. було надано почесне звання “Заслужений працівник культури України”. Керував капеллою Василь Кирилович до 1997 року. Пізніше колектив очолив викладач школи мистецтв Вознюк Микола Корнійович. Капелла продовжує виступати та бере участь у різних конкурсах. Недощавно, у жовтні місяці 2008 року, беручи участь у Всеукраїнському конкурсі-фестивалі хорових колективів Товариства сліпих, вона отримала перше місце.
У 1971 році було створено самодіяльний змішаний хор. Засновником цього колективу став активним учасником мистецької самодіяльності Михайло Ілліч Візьмітін. За період його керівництва колектив досяг значних успіхів. Він неодноразово брав участь у республіканських музичних оглядах-конкурсах УТОС, за участь у яких відзначався дипломами та почесними грамотами. Постановою Президії Укрсовпрофу П-39 від 2 липня 1990 року хору присвоєно звання самодіяльного Народного хору. У квітні 1993 року рішенням міської ради хору надано звання самодіяльного народного хору ім. М. Візьмітіна-організатора хору.
Окрім вищезгаданих колективів, в даний час у будинку культури займається два вокальні ансамблі, чоловічий та жіночий, солісти-вокалісти, чоловічий квартет, який за недовгий період свого існування (4 роки) досяг неабияких успіхів, а саме: став лауреатом Всеукраїнського музичного огляду-конкурсу УТОС, який проходив у жовтні 2006 року у м.Євпаторія.
При Будинку культури працює літературне об’єднання. Значна увага у роботі будинку культури приділяється дітям.
Починаючи з 1971 року у будинку культури працюють спортивний та тренажерний зали.
Очолює колектив Будинку культури УВП УТОС Ніконенко Світлана Миколаївна.
Нині у Будинку культури УТОС діють:
- Самодіяльна Народна хорова капела ім.Візьмітіна
- Чоловічий вокальний гурт
- Чоловічий вокальний квартет
- Драматичний народний театр
- Духовий оркестр
- Вокально-інструментальний ансамбль
- Вокальний гурток
- Гурток художнього читання
- Дитячий вокальний ансамбль